Proč je zelená hora zelená?

Na této stránce si můžete objednat únikovou hru Proč je zelená hora zelená.
Jakmile si hru objednáte a zaplatíte ji, pošleme Vám aktivační kód, díky kterému můžete hru začít.

Pro koho je hra určena

Hra je určena pro 2 – 5 členné týmy. Řadí se mezi lehké hry a je vytvořena pro mladší hráče a to konkrétně děti do 10 let a jejich rodiče. Snažili jsme se ale, aby si hru užila celá rodina. Je zde množství úkolů, které zvládnou i ne-čtenáři. Hra je většinově vhodná i pro kočárky, ale je potřeba myslet na to, že v některých místech jde o horší terén. V jednom místě trasy je nutné zdolat přibližně 8 kamenných schodů. 

Obtížnost únikové hry

Velmi lehká (nemusíte mít vůbec žádné zkušenost s jinými únikovými hrami). Trasa není na čas a jejím cílem je projít všechny stanoviště, které hra nabízí. V rámci trasy se projdete důležitými místy, které byste neměli při prohlídce Žďárského zámku a Zelené hory minout. Jako rodič si tedy užijete krásy tohoto zámeckého prostředí a zabavíte i děti, které bude díky naší hře trasa rovněž bavit.

Délka hry

Během hry ujdete trasu dlouhou přibližně 2 kilometry. Mapu celé trasy objevíte v příloze, můžete se tedy dopředu podívat, kudy půjdete. Hra vám zabere přibližně 2 hodiny.

Potřebné vybavení

Plně nabitý chytrý telefon s připojením na internet, případně papír a tužku na zapisování poznámek.

Místo startu

Před vstupem do Zámecké kavárny (přesná adresa Zámek 8, 591 02, Žďár nad Sázavou). Pokud byste to nemohli najít, můžete se podívat na mapu, kterou najdete v tomto odkazu.

Čas startu

Hrát je možné každý den od 9:00 do 17:00 (jedná se o otevírací dobu venkovního areálu Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře). 

Pravidla hry

Tato hra není na čas a jejím cílem je projít celou trasu, na které se dozvíte spoustu zajímavých informací. Rodiče mají v rámci hry k dispozici aplikaci, ve které najdou úkoly, které děti plní. Některé úkoly děti plní přes telefon, některé plní přímo na daném místě. Pokud byste si nevěděli rady, v aplikaci najdete u každého úkolu jeho řešení. Pokud si rodič není jistý, jak danou úlohu řešit, může si zobrazit v aplikaci řešení a dítěti poradit tak, aby na řešení přišlo samo.

Objednávka - Proč je zelená hora zelená    Přesunout se na začátek